Tradycyjna rejestracja spółki z o.o

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma działalności, na którą decyduje się wielu początkujących przedsiębiorców. Jest tak przede wszystkim dlatego, że taka spółka nie niesie ze sobą dużego ryzyka - wspólnicy odpowiadają tylko do wysokości wniesionego wkładu. W razie gdyby ich firma nie utrzymała się na rynku, ich prywatny majątek jest bezpieczny.

Jak wygląda tradycyjna rejestracja spółki z o.o.?
Pierwszym krokiem w tworzeniu spółki jest sporządzenie jej umowy w formie aktu notarialnego. Następnie, w czasie nie dłuższym niż sześć miesięcy od spisania umowy, zarząd spółki powinien zarejestrować ją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Uzyskanie wpisu do KRS może potrwać kilka tygodni, ale w tym czasie firma automatycznie otrzyma NIP i REGON. Następnym krokiem jest opłacenie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

 Każdy z etapów rejestracji spółki z o.o. wiąże się z określonymi opłatami. Biorąc pod uwagę fakt, że okres oczekiwania na dopełnienie całej procedury może się znacznie wydłużyć, wielu przedsiębiorców postanawia kupić gotową spółkę. Jest to rozwiązanie funkcjonujące na rynku już od dłuższego czasu, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z takiej możliwości. Wiele biur oferuje czyste spółki, które nie prowadziły wcześniej żadnej działalności - taką spółkę można kupić i stać się jej właścicielem w ciągu kilku dni. Jest to perspektywa szczególnie atrakcyjna dla osób, którym zależy na czasie i szybkim wystartowaniu z biznesem.